Film na horyzoncie

2013-12-14

FILM NA HORYZONCIE

Po raz pierwszy nasza szkoła bierze udział w projekcie Stowarzyszenia Nowych Horyzontów - FILM NA HORYZONCIE.

Projekt FILM NA HORYZONCIE jest skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest pokazanie młodzieży procesu powstawania filmu oraz zachęcenie do zabawy i poznawania świata poprzez film.

Projekt jest koordynowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy z redakcją magazynu FilmPRO. "FILM NA HORYZONCIE", ma charakter ogólnopolskiego kursu internetowego, w ramach którego uczestnicy uczą się jak znaleźć dobry pomysł
na film, napisać do niego scenariusz, wykonać zdjęcia oraz całość zmontować.
Nasze gimnazjum reprezentują: Martyna Drenia, Mateusz Bednarz, Piotrek Gałązka oraz Rafał Jesionka. Opiekunem grupy jest p. Katarzyna Miłosz.

Do tej pory uczestnicy projektu zrealizowali następujące ćwiczenia filmowe: prezentacja grupy, ćwiczenie dokumentalne oraz ćwiczenie fabularne. W chwili obecnej nasi filmowcy pracują nad stworzeniem recenzji filmowej.

Życzymy im owocnej pracy, a przed wszystkim WYTRWAŁOŚCI!

Informacje o projekcie oraz filmy naszej grupy dostępne są na stronie: http://www.filmnahoryzoncie.com.pl/