Dziewczęta Wicemistrzyniami Dolnośląskiej Gimnazjady w biathlonie

2015-02-10

W dniu 10 lutego 2015 roku na Polanie Jakuszyckiej odbyła się "Gimnazjada- Dolnośląskie Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych" w biathlonie, w których udział wzięło
6 uczniów naszego gimnazjum.

Młodzież rywalizowała w biegu na dystansie 4,5 km z dwoma strzelaniami z broni pneumatycznej w postawie leżąc. Za każdy niecelny strzał zawodnik otrzymywał 30 sekund kary, które dopisywane były do czasu biegu.

W rywalizacji chłopców jedyny nasz reprezentant Sebastian Ochap osiągnął bardzo wysoką
8 lokatę pudłując dwukrotnie podczas strzelania, lecz pomimo to wyśmienicie pobiegł co pozwoliło mu zajęcie tak dobrego miejsca w gronie czterdziestu zawodników, którzy ukończyli rywalizację.

Drużyna dziewcząt liczyła 5 zawodniczek. Jako pierwsza z "naszych" na trasie pojawiła się Wiktoria Sobecka, która była bezbłędna podczas obydwu strzelań i zajęła dobre 10 miejsce. Kolejna z naszych, która stanęła do rywalizacji to Weronika Gierczak, która na strzelaniu popełniła 3 błędy i zajęła ostatecznie 18 pozycję. Także błędów podczas pierwszego strzelania nie ustrzegła się Magdalena Kosmalska, która z dwoma niecelnymi strzałami zajęła miejsce 17. Po niej na trasie pojawiła się Kinga Kucharska, która okazała się bardzo dobrą strzelczynią i- wszystkie strzały umieściła w środku tarczy co pozwoliło jej na zajęcie bardzo dobrego 9 miejsca. Jako ostatnia z naszych reprezentantek na trasie zmagań pojawiła się Ewelina Gierczak. Dwukrotnie bezbłędnie strzelająca Ewelina również podczas biegu pokazała, że zamierza walczyć o najwyższe laury. Po wyśmienitym biegu po minięciu linii mety okazało się, że zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal Dolnośląskiej Gimnazjady w biathlonie w biegu indywidualnym.

Wysokie wyniki dziewcząt przypieczętowane sukcesem indywidualnym pozwoliły na wywalczenie przez nie tytułu Wicemistrzyń Dolnośląskiej Gimnazjady w biathlonie w klasyfikacji drużynowej.

Na tak wspaniały sukces zapracowały wszystkie nasze biathlonistki. Ręce same składaj się do oklasków - Brawo Dziewczyny!!!

Mocna i ambitna grupa dziewcząt i chłopców przygimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Mieroszów" stanowi o sile biathlonu w naszym województwie.

Sławomir Foryś