DZIEŃ WALKI Z AIDS W NASZEJ SZKOLE

2015-12-24

W listopadzie i grudniu 2015 r. w związku ze Światowym Dniem Walki z AIDS
w szkole odbyły się następujące działania:
I. W ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa odbyły się lekcje o tematyce dot. zagrożeń XXI wieku, w tym HIV/AIDS. Uczniowie przygotowali plakaty. Wszyscy uczniowie klas drugich otrzymali ulotki papierowe nt. profilaktyki AIDS, które pozyskałam z Krajowego Centrum ds. AIDS.
II. Konkurs wiedzy i HIV/AIDS - grudzień 2015 r.
Celem głównym było uświadomienie młodzieży skali problemu, a także wskazanie właściwych zachowań, które ograniczają ryzyko zakażenia HIV. Konkurs został przeprowadzony zgodnie z napisanym regulaminem. Przystąpili do konkursu wszyscy uczniowie klas: 2 a, 2 b, 2 c. Po sprawdzeniu prac uczniowskich podjęto decyzję o przyznaniu pierwszych miejsc dwóm uczennicom. Udzieliły one 100 % poprawnych odpowiedzi. Przyznano również trzy wyróżnienia - uczniowie udzielili 95 % poprawnych odpowiedzi (nie odpowiedzieli na 1 pytanie).
Wyróżnieni uczniowie:
1. miejsce w szkole:
Kornelia Kołodziej
Katarzyna Garnecka
Wyróżnienia:
Wojciech Czerwonka
Patrycja Gałan
Jacek Bogdan
Nagrody - układanki drewniane zostały ufundowane przez sponsora.
III. Apel poświęcony HIV/AIDS, który pod kierunkiem nauczycielek: p. Anny Szwalec i p. Longiny Słowińskiej przygotowali uczniowie z klas drugich.
IV. Zorganizowana została również gazetka o tematyce AIDS wraz z prezentacją najlepszych plakatów wykonanych przez uczniów.
Koordynatorka akcji: Anna Szwalec