Dzień Sportu w szkole

2010-06-23

Dzień Sportu w szkole.

Dnia 23.06.2010r. w szkole odbył się Dzień Sportu. Został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Był on częścią projektu Sięgnij po zdrowie. Impreza ta zorganizowana była w czasie lekcji i uczestniczyli w niej uczniowie klas pierwszych i drugich. Treść działań stanowiły dostępne dla wielu potencjalnych uczestników różnorodne zadania oraz rozgrywki sportowe.

W Dniu Sportu przeprowadzono pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej, projekcję filmu Najwspanialsze momenty polskich Olimpijczyków 1964-2004 oraz zorganizowano spotkanie w klasach, gdzie uczniowie wykonywali prace plastyczne w ramach akcji Zachowaj trzeźwy umysł. W zespołach młodzież pracowała również nad przygotowaniem klasowej ścieżki zdrowia, którą mogli wykorzystać w dniu następnym podczas wycieczek. Miało to na celu rozwijanie umiejętności planowania czasu wolnego w sposób aktywny. Uczniowie przygotowali plakaty na temat Sport – sposób na dobre życie, bez nałogów, które zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym.

Następnie zorganizowano rozgrywki sportowe na poziomie rocznika. Klasy pierwsze rywalizowały między sobą w biegu na orientację (I miejsce- klasa 1b, II miejsce- klasa 1c, III miejsce- klasa 1a). Klasy drugie dziewczęta rozgrywały turniej koszykówki, a chłopcy turniej piłki nożnej. Po zsumowaniu punktów I miejsce ex aequo zajęły klasa 2a i 2b, III miejsce- klasa 2c.

Tuż po rozgrywkach zorganizowano w szkole apel, na którym wręczono uczniom dyplomy i nagrody. Na koniec odbyła się projekcja filmu dot. uzależnień wśród młodzieży.

Zdjęcia w Galeria zdjęć