DZIEŃ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

2016-03-15

Dnia 21 marca 2016 w Publicznym Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie odbył się DZIEŃ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH.

W tym dniu uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia w ramach projektów edukacyjnych, które realizowali od października roku szkolnego 2015/2016. Dzień Projektów odbył się po raz piąty, w pracę nad projektami w tym roku zaangażowanych było łącznie 60 uczniów, działających pod opieką 11 nauczycieli. Tematy tegorocznych projektów to:

1.SUKCESY MIEROSZOWSKICH SPORTOWCÓW W SPORTACH ZIMOWYCH
2.PROGRAM EDUKACJI FILMOWEJ SOKOŁOWSKO LABORATORIUM KULTURY 2015
3.WIR WCIĄGA I RUJNUJE, CZYLI RZECZ O UZALEŻNIENIACH
4.W OBRONIE ZASAD I PORZĄDKU PUBLICZNEGO
5.FILMOWANIE POZORNEGO RUCHU NIEBA
6.SEKRETY ANIMACJI POKLATKOWEJ
7.FOTOGRAFIA METODĄ HYPERLAPSE
8.FABRYKA TALENTÓW
9.PROJEKT BADAWCZY: SKROBIA - MATERIAŁ ZAPASOWY ROŚLIN

W pierwszej części dnia zespoły projektowe prezentowały się przed Komisją Konkursową: panią Anną Kulińską - dyrektorem Gimnazjum, panią Anną Maślankiewicz - nauczycielką chemii, panią Elżbietą Frankiewicz - pedagogiem szkolnym, Nataszą Henko - uczennicą, przedstawicielką klas pierwszych oraz Tomaszem Szczepaniakiem - uczniem i przedstawicielem klas drugich.

Drugą część wydarzenia stanowił apel, na którym szczególnie klasom pierwszym i drugim zaprezentowano zasady realizacji projektów edukacyjnych, przedstawiono nauczycieli i uczniów realizujących projekty w tym roku szkolnym oraz ogłoszono werdykt Komisji Konkursowej. W tym roku - podkreślając bardzo podobny, a zarazem wysoki poziom większości projektów - Komisja zdecydowała się wyróżnić tylko jeden projekt. Na szczególne wyróżnienie w konkursie zasłużyła grupa uczniów realizująca projekt: SEKRETY ANIMACJI POKLATKOWEJ, która w ramach nagrody zaprezentowała swoje osiągnięcia na forum szkoły. Uczniowie otrzymali również dyplomy.

Dzień Projektów Edukacyjnych był jak zawsze doskonałą okazją pokazania dodatkowej pracy uczniów i nauczycieli - opiekunów projektów. Prezentacja pracy nad projektami przed Komisją Konkursową była dla uczniów ogromnym przeżyciem. Kilkumiesięczna praca nad projektem pozwoliła nabyć uczniom nowych umiejętności - współpracy w grupie oraz bardzo ważnej umiejętności publicznej prezentacji własnej pracy.