Dzień Patrona

2014-03-13

Przygotowania do Dnia Patrona rozpoczęły się w tym roku już w styczniu. Zespół nauczycieli stworzył scenariusz, który został zaprezentowany dyrektorowi szkoły i gronu pedagogicznemu, a poprzez wychowawców uczniom.

Pierwszym zadaniem, które realizowano było przeprowadzenie wśród wszystkich uczniów Konkursu Wiedzy o Patronie. Pierwszy etap odbył się 10 lutego 2014 roku. Do drugiego etapu, który miał miejsce 6 marca, zakwalifikowało się 11 osób: Milena Szewczyk Ic, Izabela Urbanik IIIb, Ewelina Gierczak IIa, Kinga Kucharska IIb, Kamilla Jeżak Ia, Elżbieta Szlanda Ic, Nikola Bencal IIb, Maja Obłoza IIb, Martyna Foryś IIIb, Michał Mielczarek IIIb, Ewelina Drobisz IIb. Spośród nich najbogatszą wiedzą o Patronie wykazały się: Ewelina Gierczak (I miejsce), Kinga Kucharska (II miejsce), Elżbieta Szlanda (III miejsce).

Przygotowania do dnia Patrona trwały także w klasach. Uczniowie wraz z wychowawcami dyskutowali o tym, jak ten dzień ma przebiegać i przygotowywali projekty transparentów, haseł i stroju. Każdy z uczniów powinien był wykonać pracę literacką o Krzysztofie Kieślowskim lub jego twórczości, taką jak: kartka z pamiętnika, list gończy, wywiad z Patronem, CV, a także recenzje filmu reżyserowanego przez Kieślowskiego.

Dzień rozpoczął się od lekcji wychowawczej. O godzinie 8:45 społeczność szkolna udała się do kościoła wraz z pocztem sztandarowym.

Na grób ojca Patrona poszła klasa IIa.

Po powrocie do szkoły uczniowie rozpoczęli przygotowywania swoich transparentów i strojów nawiązujących do trylogii filmowej "Trzy Kolory".

Pani dyrektor wręczyła nagrody laureatom Konkursu Wiedzy o Patronie. W końcu nadszedł czas na najważniejszy punkt programu - happening. Klasy wyszły na ulice Mieroszowa promując szkołę oraz twórczość i osobę Patrona.

Nad naszym bezpieczeństwem czuwał patrol policji. O godzinie 13:40 nastąpił powrót do szkoły i podsumowanie dnia.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z obchodów Dnia Patrona.

Pobierz plik