DZIEŃ NATURY

2015-06-15

Początek maja to czas działań, które przygotowują nas do obchodów Dnia Nauk Ścisłych. Rozpoczyna się to wystawą fotografii o tematyce przyrodniczej, która nawiązuje do Światowego Dnia Ptaków i Ochrony Przyrody. Nauczycielka biologii, Pani Longina Elżbieta Słowińska, w ramach lekcji biologii przeprowadziła pogadanki o wyżej wymienionej tematyce. Kolejnym etapem był udział uczniów w konkursach przyrodniczych.
Klasy pierwsze rozwiązywały test pt. "Różnorodność zwierząt". Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie: I miejsce - Katarzyna Garnecka, II miejsce - Wiktoria Kałuża, III miejsce - Oliwia Parakiewicz.
Klasy drugie udzielały odpowiedzi na temat "Tajemnic Ciała Człowieka". Wyróżnieni zostali: I miejsce - Weronika Gierczak, II miejsce - Kinga Wild, III miejsce - Paweł Marchlewski.
Test pod tytułem "Mistrzowie Genetyki" rozwiązywali uczniowie klas trzecich. Najlepsze wyniki w tej kategorii uzyskały: I miejsce - Ewelina Gierczak, II miejsce - Aleksandra Mielczarek, III miejsce - Kinga Kucharska i Natalia Wielgus.
Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie i życzymy wysokich lokat w przyszłym roku szkolnym!

opiekun: Longina Elżbieta Słowińska