Dzień języków obcych

2014-05-28

Dnia 28 maja 2014 roku w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języków Obcych.
W wydarzeniu, na podstawie wcześniej ustalonego harmonogramu, uczestniczyła większość uczniów szkoły, a za jego przygotowanie odpowiedzialne były nauczycielki języków obcych: p. Katarzyna Miłosz i p.Edyta Woźniak.

Głównym celem imprezy była popularyzacja i wzbudzenie wśród młodzieży zainteresowania nauką języków obcych.

Najważniejszą i najbardziej oczekiwaną częścią dnia był II Szkolny Konkurs Prezentacji Anglojęzycznych. Uczniowie pracowali w zespołach klasowych. Pierwszym zadaniem klas było przygotowanie stoiska promującego wylosowane państwo. W tej kategorii jury brało pod uwagę pomysłowość, estetykę i bogactwo materiałów oraz ogólne wrażenie. Drugim zadaniem klas stało się przygotowanie prezentacji teatralnej, która w zabawny sposób przedstawiała zwyczaje, atrakcje turystyczne, kulturę oraz stereotypy związane z danym krajem.

Dzień podsumowano apelem, podczas którego ogłoszono zwycięzców II Szkolnego Konkursu Prezentacji Anglojęzycznych oraz pozostałych konkursów.

Wnioskując po reakcjach uczniów, ich bardzo licznym udziale w konkursach, Dzień Języków Obcych uaktywnił wielu uczniów i umożliwił im udział w innych niż zwykle zajęciach językowych.