DZIEŃ DZIECKA NA SZLAKU

2016-06-01

1 czerwca 2016 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum im. K. Kieślowskiego brali udział
w projekcie ekologicznym " Młodzież na szlaku". W ramach w/w projektu spędziliśmy czas na wolnym powietrzu, wędrując szlakiem nowo utworzonej EKO- ścieżki w Masywie Lesistej. EKO- ścieżka powstała w ramach współpracy Miasta i Gminy Mieroszów
z zakładem Toyota z siedzibą w Wałbrzychu.
Dzień Dziecka obfitował w różnorodne atrakcje. Rozpoczęliśmy go rajdem pieszym. Podzieleni na 3 EKO -patrole wędrowaliśmy wyznaczonymi szlakami pod opieką nauczycieli, w jednej z tras uczestniczył wiceburmistrz Pan W. Zalas. Każdy EKO-patrol miał wyznaczone do zrealizowania zadanie dotyczące obszaru, po którym się poruszał.
Po skończonej wędrówce na polanie, pod wdzięczną nazwą " Polana harcerska", uczestniczyliśmy w grach i zabawach, które przygotowała drużyna harcerska -ZHR
ze Świebodzic. Do uczestników projektu dołączył także burmistrz Mieroszowa
p. M. Raczyński oraz leśniczy p. Z. Molski.
Harcerze wraz z gospodarzami gminy oraz leśniczym, uroczyście rozpalili ognisko, odczytali zobowiązanie pełnienia społecznej opieki nad EKO- ścieżką. Dokument przekazali na ręce Pana burmistrza.
Następnie odbyły się rozgrywki sportowe przeprowadzone przez n-li p. T. Czerwonkę
i p. S. Forysia. W tym samym czasie dwuosobowe drużyny reprezentujące wszystkie klasy gimnazjum wzięły udział w konkursie ekologicznym. Pytania nawiązywały do bogactwa przyrodniczo - kulturowego Gór Kamiennych i przede wszystkim dotyczyły okolic Mieroszowa, ich opracowaniem zajęła się p. L.Słowińska.
Zwycięzcy potyczek zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi i słodyczami.
Po emocjach konkursowych, sportowych przy ognisku, wspólnie piekliśmy kiełbaski zakupione przez Radę Rodziców gimnazjum.
Wróciliśmy w dobrych nastrojach, bezpiecznie do szkoły. Dzień Dziecka, bez wątpienia, należał do udanych.

EKO- ścieżka zainspirowała nas do dalszych działań, postaramy się wykorzystać jej walory rekreacyjne i edukacyjne w przyszłości.

L. E. Słowińska