Dzień angielski Inglisz dej

2011-06-16

Dzień 16 czerwca 2011 roku w naszym gimnazjum poświęcony był językowi i kulturze krajów anglojęzycznych. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie szkoły, a za jego przygotowanie odpowiedzialni byli członkowie Koła Języka Angielskiego.

Głównym celem imprezy, podobnie jak w ubiegłym roku, była popularyzacja oraz wzbudzenie wśród młodzieży zainteresowania światem języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych, a także prezentacja tegorocznego dorobku i osiągnięć Koła Języka Angielskiego.

Najważniejszym punktem dnia było przedstawienie Snu Nocy Letniej, które zdobyło II miejsce w tegorocznym Przeglądzie Teatrów Anglojęzycznych w Wałbrzychu.

Uczniowie udekorowali szkołę barwami Zjednoczonego Królestwa oraz symbolami Anglii. W przygotowanie imprezy, dekoracji i w ich późniejsze rozmieszczenie w szkole włączeni zostali uczniowie nie będący członkami Koła, a którzy mogli poprzez te działania zainteresować się zajęciami Koła Języka Angielskiego, a także uczestniczyć w innym niż zazwyczaj rodzaju lekcji języka angielskiego.

Z reakcji i relacji uczniów i nauczycieli wynika, że wszyscy spędzili ten dzień bardzo interesująco i przyjemnie.

Jak to się robi w Ameryce?, czyli komentarz fotograficzny:

najpierw dekoracje,najpierw dekoracje,

potem poświęcenie,potem poświęcenie,

pokonanie własnych ograniczeń,pokonanie własnych ograniczeń,

zaproszenie gości,zaproszenie gości,

THAT’S IT!THAT’S IT!