Dolnośląska Regionalna Liga Narciarstwa Biegowego

2018-04-29

W ostatnią sobotę (27 stycznia) tegorocznych ferii zimowych uczniowie naszej szkoły trenujący w UKS Mieroszów wzięli udział w zawodach narciarskich w Opawie. Zawody te były drugim etapem tegorocznych zmagań w ramach " Dolnośląskiej Regionalnej Ligii Narciarskiej". Zawody rozegrano w konkurencjach sprinterskich. Najpierw odbyły się eliminacje na dystansie 800m, po których wyłoniono grupy rywalizujące w ćwierćfinałach, półfinałach, finałach B i finałach A.

W rywalizacji juniorów C (2 i 3 klasa gimnazjum) nasza trójka zawodników spisała się znakomicie. Bartłomiej Szpargała zajął 2. miejsce, Piotr Garncarek wywalczył miejsce 3.a Sebastian Łuszczek ukończył rywalizację na 5. miejscu. W zmaganiach dziewcząt Marcelina Bandurska zajęła niezłe 8. miejsce. W kategorii Junior D Mikołaj Cydzik ukończył zawody na wysokim 9. miejscu a w rywalizacji dziewcząt 20 miejsce zajęła Dominika Bednarz.

W rywalizacji juniorek E podobnie jak w najstarszej męskiej kategorii zawodniczki naszego Klubu zajęły 2 miejsca na podium; Julia Zonenberg - 2. miejsce a jej siostra Natalia - 3. miejsce. Debiutująca w zawodach narciarskich Natalia Czemarnik wywalczyła 10. pozycję.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Sławomir Foryś