Dolnośląska Gimnazjada w narciarstwie biegowym

2016-03-01

W dniu 01.03.2016r w Jakuszycach odbyły się zawody "Finał Dolnośląskiej Gimnazjady
w narciarstwie biegowym" w biegach indywidualnych, w których udział wzięło 3 uczniów naszego gimnazjum. Rywalizowali oni w bardzo trudnych warunkach pogodowych w biegu na dystansie
5 km techniką klasyczną ze startu wspólnego.
W kategorii dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła Wiktoria Sobecka, zajmując 24. miejsce. Weronika Gierczak straciła do swojej szkolnej koleżanki 22 sekundy co pozwoliło jej na zajęcie
27. pozycji.
Wśród chłopców jedyny nasz reprezentant Sebastian Ochap uplasował się na 22. miejscu. Osiągnięcia w biegach indywidualnych pozwoliły drużynie dziewcząt i chłopców na zajęcie VIII miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Sławomir Foryś