Dolnośląska Gimnazjada w narciarstwie biegowym.

2017-03-07

W dniu 07 marca 2017 roku na Polanie Jakuszyckiej odbyła się gimnazjada w narciarstwie biegowym, w której udział wzięło sześcioro uczniów naszej szkoły.
Rywalizacja odbyła się na dystansie 3 km techniką klasyczną. Zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców na starcie stanęło przeszło 50. uczestników, którzy pokonywali dwukrotnie pętle długości 1,5 km.
Pomimo zaległości treningowych spowodowanych krótkim czasem od rozpoczęcia treningów narciarskich- troje uczniów po raz pierwszy stanęło na narty w grudniu ubiegłego roku - nasi reprezentanci dzielnie walczyli z trudami trasy, z rywalami i własnymi słabościami zajmując następujące lokaty: w biegu chłopców Bartłomiej Szpargała wywalczył 16. miejsce, a Piotr Garncarek był 25., natomiast w rywalizacji dziewcząt najlepiej spisała się Marcelina Bandurska zajmując 33. miejsce, na pozycji 41. zawody ukończyła Natalia Borkowska, Natasza Henko była 43. a Donata Krajewska sklasyfikowana została na 52. pozycji.
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta naszego gimnazjum zajęły ósme miejsce, a chłopcy sklasyfikowani zostali na siódmym miejscu.

S. Foryś