Dolnośląska Gimnazjada w biathlonie

2013-02-26

We wtorek 26 lutego Jakuszycka Polana po raz kolejny gościła uczestników Dolnośląskiej Gimnazjady w biathlonie. Nie zabrakło na niej uczniów Gimnazjum z Mieroszowa trenujących w przyszkolnym UKS "Mieroszów". Reprezentacja liczyła 9 osób w tym świeżo upieczoną Mistrzynię Dolnego Śląska - Kamilę Żuk, która tytuł ten zdobyła trzy dni wcześniej na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Dolnego Śląska w biathlonie rozegranych w Dusznikach Zdroju.

W ramach gimnazjalnych mistrzostw naszego województwa rozegrano bieg indywidualny na dystansie 4km z dwoma strzelaniami z postawy leżącej.

W kategorii chłopców najlepiej spisał się Krystian Gawlik, który z 3 spudłowanymi strzałami zajął wysokie 11 miejsce. Nieco słabiej pobiegł Krystian Gonera, który z 2 pudłami zajął 22 pozycje. Na miejscu 24 rywalizacje zakończył Tomasz Paluch, który na strzelaniu mylił się z pięciokrotnie. Słabsze strzelanie również Mikołaja Szeszko nie pozwoliło mu na zajęcie wysokiej lokaty-był 29 a debiutujący w zawodach biatlonowych Michał Lipka zajął 31 miejsce.

Zupełnie inny wymiar miała rywalizacja dziewcząt, gdzie kandydatek do zwycięstwa było przynajmniej 6. Tutaj każdy błąd na strzelaniu drogo kosztował. Debiutująca w tych zawodach Ewelina Gierczak popełniła ich pięć co pozwoliło jej na zajęcie 27 pozycji, Martyna Foryś z dwoma spudłowanymi strzałami zajęła 19 miejsce. Bezbłędne podczas strzelania okazały się zarówno Karolina Turkowicz jak i Kamila Żuk. Ta pierwsza po zaciętej walce zdobyła 7 miejsce, natomiast jak na mistrzynie przystało Kamila Żuk pobiegła najszybciej ze wszystkich - zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Gimnazjady na 2013rok.

Wyniki osiągane w biegu indywidualnym przez trójkę najlepszych zawodników z każdej szkoły wliczane były do punktacji drużynowej.
Drużyna chłopców w klasyfikacji drużynowej wywalczyła 3 miejsce, drużyna dziewcząt zajęła drugie miejsce i tytuł Wicemistrzowski.

Wyniki osiągnięte podczas Gimnazjady w narciarstwie biegowym i Gimnazjady w biathlonie potwierdzają, że uczniowie Gimnazjum im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie stanowią ścisłą czołówkę województwa w sportach zimowych.
Wielkie gratulacje dla młodych sportowców!