DODATKOWE SZKOLENIE Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY DLA KLAS DRUGICH

2015-06-23

12 marca 2015r. w świetlicy szkolnej odbył się pokaz z ćwiczeniami z zakresu pierwszej pomocy. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas drugich. Uczniowie przy wsparciu ratowników z Centralnego Ośrodka Nurkowego "SEA LION" z Wałbrzycha poszerzyli wiedzę zdobyta na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa, a także ćwiczyli udzielanie pomocy poszkodowanym. Zajęcia były atrakcyjne, bo uczniowie mieli możliwość wykonania czynności ratowniczych przy użyciu profesjonalnego sprzętu m.in.: fantomów, defibrylatorów ćwiczeniowych, specjalnym symulatorze zakrztuszenia. Ponadto uczestnicy trenowali w parach układanie poszkodowanych w pozycji bezpiecznej, opatrywanie ran, unieruchamianie kończyn, tamowanie krwotoków itp.

Zajęcia były nieocenioną pomocą w realizacji podstawy programowej z edukacji dla bezpieczeństwa.

Organizatorka akcji:
Anna Szwalec