DNI NAUK ŚCISŁYCH 2016

2016-05-10

W dniach 10 - 11 maja 2016 r. odbyły się IV Dni Nauk Ścisłych. Działania dotyczyły przedmiotów: matematyka, fizyka i chemia. Wszystkie klasy wzięły udział
w szkolnym konkursie. Działania klas były oceniane wg skali punktowej. Zwyciężył zespół klasowy, który zdobył największą liczbę punktów w łącznym podsumowaniu. W bieżącym roku szkolnym punkty zostały doliczone do Super Klasy (w porozumieniu z SU).

Uczniowie/klasy zmierzyli się z następującymi zadaniami:
1. Konkurs na "Najbardziej doświadczoną klasę" - dla poziomu klas 1, 2 i 3 przygotowaliśmy zadania/doświadczenia z przedmiotów ścisłych.
2. Konkurs międzyklasowy "Szkolna awantura o wiedzę z matematyki", który zastąpił dotychczasowy konkurs "Mistrz Rachunku". Okazało się, że nowa forma bardzo spodobała się uczniom.
3. Konkurs "Ciekawość to pierwszy stopień do... nauki" - prezentacje klasowe na zadany temat. W tym roku uczniowie losowali postać - naukowca: chemika, fizyka, lub matematyka. Na filmie lub prezentacji przedstawiali życiorys danej osoby.
4. Szkolni organizatorzy wspierali uczniów w ich pracy, służyli pomocą na lekcjach przedmiotu a także po zajęciach szkolnych. Każdy z organizatorów pracował społecznie kilka godzin w dniu przeprowadzenia projektu (przed i po swoich lekcjach).

Z okazji DNS przygotowana została dekoracja na tablicy w korytarzu szkolnym.
Nagrody w postaci dyplomów wręczono na apelu.

Anna Szwalec
Jan Nowaczyk