DAY BY DAY

2015-05-02

Szkoła Języków Obcych GLOSSA po raz kolejny zorganizowała ogólnopolski konkurs na anglojęzyczną kartkę z pamiętnika. To już VIII edycja konkursu w Polsce. Nasze gimnazjum bierze udział w tym konkursie po raz drugi. W poprzednim roku naszą szkołę reprezentowała Paulina Szmulik, która jako jedyna sprostała wymaganiom konkursowym i napisała tekst w języku angielskim o wymaganej objętości.

W tym roku już dwoje uczniów zdecydowało się na napisanie opowieści w języku angielskim: opierająca się na zeszłorocznych doświadczeniach PAULINA SZMULIK oraz nowicjusz TYMOTEUSZ PETRYSZYN. Uczniowie stworzyli dwie odmienne prace.

Paulina - inspirując się trylogią "Igrzyska Śmierci" autorstwa Suzanne Collins - napisała tekst o dramatycznej wakacyjnej przygodzie.

Tymoteusz zdecydował się na szalone fantasy, którego głównym bohaterem jest Timothy: mag, samuraj i egzorcysta w jednym.

Obydwie prace można przeczytać na oficjalnej stronie konkursu:

ŻYCZYMY MIŁEJ LEKTURY