Czwarta Awantura o Wiedzę

2013-06-24

CZWARTA "AWANTURA O WIEDZĘ" JUŻ ZA NAMI

Dnia 22 maja 2013 r. w Publicznym Gimnazjum im. K. Kieślowskiego odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs "Awantura o wiedzę". Nasza szkoła już po raz czwarty była organizatorem konkursu, na który zaproszeni zostali uczniowie szkół z innych miejscowości.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy z różnych dziedzin nauki i kształtowanie postawy poszukiwania i poszerzania wiedzy oraz zdrowego współzawodnictwa.
Konkurs obejmował zagadnienia z przedmiotów: matematyka, biologia, chemia, geografia, fizyka.

Podobnie jak w roku ubiegłym inspiracją do zorganizowania konkursu był teleturniej "Awantura o kasę". Konkurs przebiegał w sposób zbliżony do tego teleturnieju. Drużyna dysponowała pulą punktów do licytacji. Odpowiedzi były ustalane drużynowo. Wygrała drużyna, która uzyskała największą ilość punktów. Opiekunowie drużyn stanowili komisję czuwającą nad prawidłowym przebiegiem zmagań.

Konkurs przygotowany został przez 2 nauczycieli: Annę Szwalec - koordynatorkę działań i pomysłodawczynię oraz Jana Nowaczyka odpowiedzialnego za oprawę multimedialną. Zaproszonych zostało 7 gimnazjów z powiatu wałbrzyskiego i 2 z powiatu kamiennogórskiego. Udział wzięły 4 drużyny: GP z Chełmska Śląskiego, GP z Lubawki, SGEE z Wałbrzycha i nasza szkoła. W związku z organizowanym poczęstunkiem dla gości rodzice uczniów z klasy 2c upiekli pyszne ciasta, a jeden z rodziców prowadzący działalność gospodarczą ufundował napoje dla uczniów (p. Czyrski). Uczniowie zostali nagrodzeni dzięki pozyskaniu sponsora - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy". Wszystkim, którzy nas wspierają serdecznie dziękujemy.

Wyniki rozgrywek:
1. miejsce - Gimnazjum z Lubawki
2. miejsce - SGEE z Wałbrzycha
3. miejsce - Gimnazjum z Chełmska Śl.
4. miejsce - Publiczne Gimnazjum w Mieroszowie

A to kilka pamiątkowych fotek :

WSZYSCY RAZEM

DRUŻYNY GOŚCI