Cóż takiego wydarzyło się w Jakuszycach...

2012-03-05

...że rozpiera nas duma!

W dniu 5 marca 2012 roku na Polanie Jakuszyckiej odbyła się "Gimnazjada - Dolnośląskie Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych" w biathlonie, w których udział wzięły reprezentacje chłopców i dziewcząt naszego gimnazjum.

Młodzież rywalizowała w biegu na dystansie 4,5 km z dwoma strzelaniami z broni pneumatycznej w postawie leżąc. Za każdy niecelny strzał zawodnik otrzymywał 30 sekund kary, które dopisywane były do czasu biegu.

W rywalizacji chłopców najlepiej z "naszych" zaprezentował się Krystian Gawlik, który z 5 niecelnymi strzałami uplasował się na 15 pozycji. Miejsce 23 zajął Marcin Cebula, który popełnił 6 błędów podczas strzelania a na miejscu 26 zawody ukończył najmłodszy w stawce Krystian Gonera, który spudłował pięciokrotnie. Wyniki osiągnięte przez trojkę naszych reprezentantów pozwoliły jednak na zajęcie w klasyfikacji drużynowej III miejsca.

Drużyna dziewcząt, która w zeszłorocznych zmaganiach wywalczyła drużynowo tytuł Mistrzowski podchodziła do startu z wielkimi nadziejami na powtórzenie sukcesu i obronę tytułu.

Pierwsza z "naszych" na trasie pojawiła się Kinga Sierakowska, która na strzelaniu popełniła 6 błędów i zajęła ostatecznie 21 pozycję. Po niej na trasie pojawiła się Karolina Kłysz, która pomimo popełnionych 5 błędów podczas strzelania zdołała dzięki dobremu biegowi zająć 16 lokatę. Reprezentantki naszego gimnazjum, które w następnej kolejności ruszały na trasę to Kamila Żuk, Martyna Foryś i Karolina Turkowicz. Z nimi też wiązaliśmy największe nadzieje na sukcesy indywidualne. I nie zawiedliśmy się. Można śmiało rzec, że od tej pory to Mieroszów „rządził” na tych zawodach.

Kamila Żuk podczas dwukrotnego strzelania okazała się bezbłędna i po znakomitym biegu zwyciężyła zdobywając złoty medal i tytuł - Mistrzyni Dolnego Śląska.

Martyna Foryś, najmłodsza w stawce, popełniła tylko 1 błąd na strzelnicy i po równie znakomitym biegu zajęła wysokie 6 miejsce, co dla tej młodej zawodniczki jest ogromnym sukcesem, gdyż rywalizowała ona z dziewczętami o rok i dwa lata starszymi, a w swoim roczniku okazała się bezkonkurencyjna. Karolina Turkowicz jako jedna z ostatnich pojawiła się na trasie. Również i ona okazała się perfekcyjna na strzelnicy, nie popełniając żadnego błędu i po bardzo dobrym biegu zdobyła brązowy medal.

Reprezentacja dziewcząt po raz drugi z rzędu potwierdziła swą dominację w naszym województwie, zwyciężając zdecydowanie w rywalizacji drużynowej i zdobywając tytuł -Mistrzyń Dolnego Śląska na rok 2012.