Celuj w Igrzyska

2017-01-12

W czwartek 12 stycznia ruszyła kolejna edycja zawodów "Celuj w Igrzyska"- Regionalna Liga Grupy Azoty, której celem jest wyłonienie utalentowanych młodych narciarzy
i ukierunkowanie ich rozwoju. Pierwsze zawody z tegorocznego cyklu odbyły się w Sobieszowie pod Jelenią Górą. Młodzi adepci narciarstwa rywalizowali w biegu techniką klasyczną na dystansie 3km. Dla znacznej większości naszych zawodników był to debiut w zawodach.
Najlepiej z trudami trasy poradził sobie Bartłomiej Szpargała, który zajął szóste miejsce. Piotr Garncarek ukończył zmagania na pozycji 9, Kornel Klichowski zajął 12 a Mikołaj Cydzik 14. lokatę. W zmaganiach dziewcząt w kat. juniorek D najlepszy rezultat osiągnęła Marcelina Bandurska plasując się na 15. miejscu, Natalia Borkowska była 18. a Donata Krajewska ukończyła zawody na 21. miejscu. W rywalizacji juniorek C Natasza Henko zajęła 8. pozycję.
W nieco lepszych humorach zawodnicy wracali z Opawy, gdzie 18 stycznia odbyły się drugie zawody z cyklu Regionalnej Ligi Grupy Azoty. Tym razem rywalizacja odbyła się w biegach techniką dowolną na dystansie 1,5 km dla kategorii juniora D i 3 km dla juniora C.
W biegu juniorek D znowu najlepszy wynik spośród naszych zawodniczek uzyskała Marcelina Bandurska zajmując 14. miejsce, na pozycji 24. zakończyła zmagania Natalia Borkowska a Donata Krajewska zajęła 26. miejsce. W rywalizacji juniorów D świetny start zanotował Bartłomiej Szpargała zajmując trzecie miejsce, Piotr Garncarek uplasował się na miejscu 13, Kornel Klichowski był 18 a Mikołaj Cydzik ukończył zmagania na pozycji 19.
Wyniki osiągnięte w zawodach może nie zachwycają - dla 6 zawodników był to debiut, a zdobyte doświadczenie z pewnością w przyszłości zaprocentuje.