Celuj w Igrzyska.

2011-02-19

CELUJ W IGRZYSKA

W dniach 19-20.02.2011r w Jakuszycach odbyły się ogólnopolskie zawody biathlonowe, w których udział wzięło troje uczniów naszego gimnazjum.

Zawody Celuj w Igrzyska są cyklem 4 startów, w których wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy w kraju w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W pierwszym dniu zmagań odbyły się biegi długie na dystansie 6km z 3 strzelaniami w pozycjach leżąc, stojąc i leżąc . W kategorii młodziczek jedyna nasza reprezentantka Edyta Nowak popełniła wiele błędów na strzelnicy i ukończyła zawody na 18 miejscu.

W kategorii młodzików Dawid Żełajtys również popełnił liczne błędy podczas strzelania i ukończył zawody na 19 pozycji. Drugi z naszych reprezentantów Patryk Dąbrowski bardzo dobrze strzelał lecz problemy techniczne z bronią spowodowały dużą stratę czasu podczas pobytu na strzelnicy oraz stratę szans na zajęcie miejsca w pierwszej trójce - ostatecznie zajął 16 miejsce.

W drugim dniu rozegrane zostały biegi sprinterskie na dystansie 4km z 2 strzelaniami w pozycji leżąc i stojąc. W kategorii młodziczek Edyta Nowak poprawiła strzelanie a dobra postawa w biegu pozwoliła jej na zajęcie 16 miejsca. W kategorii młodzików Dawid Żełajtys również poprawił swoją pozycję - zajął 16 lokatę. Patryk Dąbrowski po dobrym strzelaniu i mocnym biegu ukończył zawody na 10 miejscu.

W połowie marca kolejne dwa starty w tym cyklu i liczymy na dobre starty naszych młodych biathlonistów.