Celuj w Igrzyska Puchar Polski I kat. w biathlonie.

2016-01-19

W dniach 18-19.01.2016 roku w Dusznikach Zdrój odbyły się zawody "Celuj w Igrzyska-Puchar Polski I kategorii" w biathlonie, w których udział w nich wzięło 3 uczniów naszego gimnazjum.
W pierwszym dniu zmagań biathlonistów na obiekcie "Jamrozowa Polana" rozegrano konkurencje sprinterskie, tj. bieg na dystansie z dwoma strzelaniami w pozycji leżąc. Każdy spudłowany strzał skutkował koniecznością obiegnięcia dodatkowej rundy karnej długości
100 metrów.

Nasi uczniowie rywalizujący w kategorii młodzika mieli do pokonania dystans 6 km chłopcy
i 4,5 km dziewczęta. Jako pierwsi rywalizację zaczęli młodzicy. Sebastian Ochap reprezentujący nas w tej kategorii dobrze strzelał i z 4 niecelnymi strzałami zajął 14. pozycję.

W rywalizacji dziewcząt jako pierwsza do rywalizacji stanęła Wiktoria Sobecka, która 8- krotnie spudłowała na strzelnicy i zajęła 26. miejsce. Weronika Gierczak niestety tylko raz oddała celny strzał do tarczy co pozwoliło jej na zajęcie 28. pozycji.

Drugiego dnia zawodów rozegrano biegi masowe. Konkurencja odbywała się na dystansie 8 km -młodzicy i 6 km - młodziczki z 3 strzelaniami w pozycji leżącej.
Jako pierwsi rywalizacje rozpoczęli młodzicy, gdzie reprezentujący nas Sebastian Ochap z 9 niecelnymi strzałami zdołał wywalczyć 15. miejsce. W rywalizacji młodziczek Wiktoria Sobecka 11 razy spudłowała podczas strzelania, co w ostatecznym wyniku pozwoliło jej na zajęcie 23. pozycji, Weronika Gierczak z 12 " rundami karnymi" ukończyła zawody na 28. miejscu.

S. F.