"Celuj w Igrzyska" - zawody Pucharu Polski w biathlonie.

2015-01-18

W dniach 16-18.01.2015 roku w Dusznikach Zdroju odbyły się zawody "Celuj w Igrzyska - Puchar Polski I Kategorii" w biathlonie, w których udział wzięło 5 uczniów gimnazjum w Mieroszowie trenujących w przyszkolnym UKS "Mieroszów". Start w tych zawodach możliwy był dzięki wsparciu ze strony Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, która użyczyła broni sportowej kbks.

Zawody podzielone były na dwa dni - ze względu na trudne warunki śniegowe dwukrotnie rozgrywano bieg sprinterski. Nasi uczniowie rywalizujący w kategorii młodzika mieli do pokonania dystans 6 km chłopcy i 4,5 km dziewczęta.

Pierwszego dnia (17.01.) rywalizację rozpoczął Sebastian Ochap, który po słabym strzelaniu zajął 20 lokatę. W rywalizacji dziewcząt jako pierwsza do rywalizacji stanęła Ewelina Gierczak, która zajęła 22 miejsce. Kinga Kucharska, ukończyła zawody na 24 miejscu. Weronika Gierczak i Wiktoria Sobecka słabo strzelały, co pozwoliło na zajęcie odpowiednio 26 i 27 miejsca.

Drugi dzień zmagań był okazją do rewanżu i poprawienia swoich pozycji z dnia poprzedniego. I tak - Sebastian Ochap uplasował się na 16 pozycji - znacznie poprawiając bieg i strzelanie, natomiast wśród dziewcząt największy postęp zrobiła Ewelina Gierczak, która zajęła również 16 miejsce oraz Wiktoria Sobecka, która była 21. Tym razem Kinga Kucharska zajęła 24 miejsce, natomiast Weronika Gierczak była 27, głównie z powodu słabszej dyspozycji biegowej.

Mimo że wyniki na pierwszy rzut oka nie robią piorunującego wrażenia, warto zaznaczyć, że nasi uczniowie mieli okazje rywalizować z rówieśnikami z całej Polski, zbierać cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować podczas kolejnych zmagań.

Sławomir Foryś