Biegaczki z UKS Mieroszów czwartą drużyną Dolnośląskiej Gimnazjady

2015-02-18

W dniach 18-19.02.2015r w Jakuszycach odbyły się zawody "Finał Dolnośląskiej Gimnazjady w narciarstwie biegowym", w których udział wzięło 6 uczniów naszego gimnazjum.

W pierwszym dniu rywalizacji odbyły się biegi indywidualne na dystansie 3 km techniką klasyczną. W kategorii dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła Kinga Kucharska, która zajęła 20. miejsce. Dobrze pobiegła także Magdalena Kosmalska, która finiszowała na 21. miejscu. Weronika Gierczak zajęła 24. miejsce wyprzedzając swą siostrę Ewelinę Gierczak (25. pozycja) o niecałe 2 sekundy, a na 39. miejscu zawody ukończyła Wiktoria Sobecka, której styl klasyczny niezbyt odpowiada. Wśród chłopców - jedyny nasz reprezentant Sebastian Ochap, po niezbyt udanym biegu, uplasował się na 34 pozycji.

W drugim dniu rozegrane zostały biegi sztafetowe 4x 3 km techniką klasyczną. Sztafeta dziewcząt w składzie: Magdalena Kosmalska, Ewelina Gierczak, Kinga Kucharska
i Weronika Gierczak po pechowym starcie (wypadek Magdy i duża strata czasowa) nie poddały się i walcząc do końca zdołały wywalczyć 5 miejsce.

Osiągnięcia w biegu indywidualnym oraz "pechowym" biegu sztafetowym pozwoliły drużynie dziewcząt zająć IV. miejsce w klasyfikacji drużynowej.