Bieg na Igrzyska w poszukiwaniu talentów narciarskich

2012-01-14

W dniu 14 stycznia 2012 roku w Jakuszycach odbyły się zawody w narciarstwie biegowym „ Bieg na Igrzyska” w ramach narodowego programu rozwoju narciarstwa biegowego, w których udział wzięło 9 uczniów naszego gimnazjum. Zawody te na starcie zgromadziły zawodników z całego kraju.

Młodzież rywalizowała w biegu techniką łyżwową na trasie długości 5km(junior C – uczniowie klas II-III) oraz 2,5 km (junior D – uczniowie klas I). W rywalizacji chłopców w kategorii junior C Krystian Gawlik zajął 44 miejsce a Marcin Cebula był 48.

W tej samej kategorii w rywalizacji dziewcząt świetny wynik osiągnęła Kamila Żuk zajmując 14 pozycję, równie dobry start zaliczyła Karolina Turkowicz zajmując 28 miejsce, Karolina Kłysz była 36 a Magdalena Waligóra zajęła 39 pozycję.

W kategorii junior D w rywalizacji chłopców Krystian Gonera zdobył 43 miejsce. Wyśmienicie w tej kategorii w zmaganiach dziewcząt pobiegła Martyna Foryś, która zajęła 13 pozycję ze stratą do zwyciężczyni 19 sekund. Druga z juniorek D-Kinga Sierakowska zajęła 50 miejsce.