Biathloniści nie odpuszczają

2012-09-29

Biathloniści nie odpuszczają!

W dniach 28-29.09.2012 roku w Czarnym Borze odbyły się "Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biatlonie letnim", w których udział wzięło czworo uczniów naszego gimnazjum. Zawody te były ostatnim sprawdzianem formy przed sezonem zimowym. Wysoka ranga tej imprezy zgromadziła na starcie zawodników ze Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz wszystkich klubów naszego województwa a także z klubów innych województw. Dla kategorii -młodzik -w biathlonie ważniejszymi są tylko Mistrzostwa Polski

W pierwszym dniu rozegrano biegi długie na dystansie 3km z trzema strzelaniami. Każda pomyłka na strzelnicy skutkowała dopisaniem 30 sekund do czasu końcowego. Wspaniały start zaliczyły wszystkie trzy dziewczęta startujące w kategorii młodziczka. Kamila Żuk zajęła 2 miejsce, Karolina Turkowicz była 5 a Martyna Foryś, dla której był to pierwszy start w biathlonie, zajęła wysokie 6 miejsce w gronie 21 zawodniczek, które ukończyły zawody.

W kategorii młodzików nasz "rodzynek" Krystian Gawlik zajął 18 miejsce.

W drugim dniu rozegrano biegi sprinterskie na dystansie 2 km z dwoma strzelaniami, gdzie każdy niecelny strzał powodował obiegnięcie dodatkowej rundy karnej długości 50 metrów.

W kategorii dziewcząt obie nasze zawodniczki popełniły dużo błędów podczas strzelania ale bardzo dobrze pobiegły i ostatecznie Kamila Żuk ukończyła zawody na 5 miejscu a Martyna Foryś zajęła 14 pozycję. (Karolina Turkowicz nie startowała).

W kategorii młodzików Krystian Gawlik siedmiokrotnie popełnił błąd na strzelaniach co przy dobrym biegu pozwoliło mu na zajęcie 16 miejsca.

Gratulacje!

Sprawdzian przed zimą wypadł całkiem obiecująco, liczymy więc na kolejne sukcesy naszych uczniów tym razem już na śniegu.