Biathlon letni- udany początek

2016-06-07

W dniu 07 czerwca 2016 roku w Piechowicach u podnóża Karkonoszy odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody w biathlonie letnim - "VIII Memoriał Łukasza Semeriaka", w których udział wzięło 5 zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego "Mieroszów".

Rywalizacja odbyła się na dystansie 1,5 km dla uczniów szkół podstawowych i 2,5 km dla uczniów gimnazjum. Każdy uczestnik zawodów podczas biegu dwukrotnie pojawiał się na strzelnicy, gdzie wykonywał strzelanie w pozycji leżącej. Każde "pudło" podczas strzelania skutkowało dopisaniem karnych 20 sekund do czasu uzyskanego w biegu.

W rywalizacji dziewcząt klas I gimnazjum nasza reprezentantka Natasza Henko dwukrotnie podczas strzelania spudłowała po 1 strzale, co w rezultacie pozwoliło jej na zajęcie 7. miejsca.

W zmaganiach dziewcząt klas III gimnazjum bardzo dobrze spisały się Wiktoria Sobecka, zajmując 3. miejsce i Weronika Gierczak - 5. miejsce. Obie zawodniczki podczas strzelania były bezbłędne.

W rywalizacji chłopców klas III gimnazjum Sebastian Ochap wywalczył 2. miejsce, popełniając 1 błąd podczas strzelania. Najmłodszy reprezentant naszego klubu Bartłomiej Szpargała w rywalizacji chłopców klas VI szkół podstawowych po bardzo dobrym biegu i bezbłędnym strzelaniu zajął wysokie 2. miejsce.

Wszyscy nasi zawodnicy uczestniczący w tych zawodach zasłużyli na wielkie gratulacje!!!

S. Foryś