Biathlon dla każdego - i Ty możesz zostać biathlonistą

2014-12-18

Dnia 18 grudnia 2014r. w hali sportowej przy ul. Hożej w Mieroszowie odbyły się zawody sportowe rozgrywane pod hasłem "Biathlon dla każdego - i Ty możesz zostać biathlonistą". Organizatorem zawodów był "UKS Mieroszów" realizujący projekt " Upowszechnianie sportów zimowych w tym biathlonu" współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z terenu gminy. W sumie wystartowało (i szczęśliwie ukończyło rywalizację) 66 zawodników podzielonych według kategorii wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Rywalizacja odbywała się zgodnie z rozesłanym wcześniej przez organizatora do szkół regulaminem

Najlepsze trójki w każdej kategorii uhonorowane zostały dyplomami i pamiątkowymi medalami. Dodatkowo przyznano nagrody indywidualne dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika spośród wszystkich startujących kategorii szkół podstawowych. Wyliczono także klasyfikację drużynową - zgodnie z regulaminem.

Po sportowej rywalizacji był czas na regenerację sił przy posiłku (bułki, napoje, owoce). Chętni mogli skorzystać z możliwości oddania kilku dodatkowych strzałów z broni laserowej.

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników była możliwość spotkania z zawodnikiem UKN MELAFIR z Czarnego Boru - Mateuszem Janikiem - członkiem narodowej kadry w biathlonie, który uświetnił swoją obecnością imprezę.

Zawody niewątpliwie okazały się sukcesem organizacyjnym i promocyjnym, co widać było po zadowolonych minach uczestników. I radości nie przyćmił nawet fakt, że rywalizacja ze względu na warunki atmosferyczne musiała odbyć się pod dachem.

Organizatorzy pragną złożyć podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu, a przede wszystkim kierownictwu placówek oświatowych z terenu gminy oraz opiekunom grup uczniowskich za umożliwienie uczestnictwa w zawodach tak licznej grupie dzieci i młodzieży.