Benefis Stanisława Olszamowskiego

2014-02-01

8 listopada 2013 r. w sali wystawowej Mieroszowskiego Centrum Kultury odbył się benefis Stanisława Olszamowskiego w 55 rocznicę jego pracy pedagogiczno-artystycznej. Młodzież mieroszowskiego gimnazjum pod opieką pani Beaty Ostrowskiej i pani Bożeny Filipowskiej uczestniczyła w tej uroczystości.

Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury pełnomocnik marszałka ds. dialogu ze środowiskiem twórczym i artystycznym regionu wręczył artyście Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Za całokształt pracy artystycznej dziękowali mu: radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Julian Golak, zastępca prezydenta Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk, redaktor naczelna "Ziemi Kłodzkiej" Teresa Bazała, artyści i przyjaciele z Czech, których reprezentowali Vêra Kopecká i Antoni Matuszkiewicz, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa Andrzej Laszkiewicz oraz zastępca burmistrza Dorota Bekier, przewodniczący Rady Miejskiej Mieroszowa Ryszard Gubernat, sołtys Sokołowska Bernadyna Grzeszuk. My także podziękowaliśmy panu Stanisławowi za pracę, którą włożył w przygotowania do nadania szkole imienia Krzysztofa Kieślowskiego.

Uczniowie gimnazjum