AWANTURA O WIEDZĘ

2015-06-02

Dnia 02 czerwca 2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. K. Kieślowskiego odbył się VIII Międzygimnazjalny Konkurs "Awantura o wiedzę". Nasza szkoła po raz kolejny była organizatorem konkursu, na który zaproszeni zostali uczniowie szkół z innych miejscowości powiatów: wałbrzyskiego i kamiennogórskiego wraz z opiekunami. W śród zaproszonych gości był także p. Marcin Raczyński - burmistrz Mieroszowa.

Konkurs przygotowany został przez nauczycieli: Annę Szwalec, Jana Nowaczyka
i Longinę Słowińską - nauczycieli tzw. przedmiotów ścisłych. Udział wzięło 5 drużyn: GP z Pisarzowic, GP z Lubawki, SGEE z Wałbrzycha, GP z Czarnego Boru i nasza szkoła.

Sama forma konkursu od lat jest niezmienna i nieco podobna do jednego ze znanych teleturniejów. Wszyscy świetnie się bawili licytując pytania. Emocje towarzyszyły uczestnikom do samego końca. Okazało się, że matematyka, fizyka i chemia z biologią nie są straszne dla gimnazjalistów. Naszej drużynie w składzie: Kinga Kucharska, Karolina Litwin i Paulina Szmulik brakło trochę przebojowości i szczęścia.

Poprzednie lata pokazały, że doświadczyliśmy zwycięstw, ale też porażki. Cóż... ważne, że świetnie się bawiliśmy, a słodki poczęstunek umilił nam tę zabawę.

Ostatecznie wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco:
I miejsce - Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce,
II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Pisarzowicach,
III miejsce - Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu,
IV miejsce - Gimnazjum w Czarnym Borze,
V miejsce - Publiczne Gimnazjum im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie.
Organizatorzy konkursu.