Artystyczne Soboty 2013

2013-05-15

W roku szkolnym 2012/2013 młodzież z Publicznego Gimnazjum im Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie, uczestniczyła w serii zajęć organizowanej przez Muzeum w Wałbrzychu - "Artystyczne Soboty". Uczniowie poznawali ciekawe techniki artystyczne:

- pozłacanie ozdób świątecznych,
- biskwit,
- biżuteria artystyczna.

Młodzież pod opieką pani Henryki Stopki, zwiedziła sale muzealne oraz zapoznała się z historią zakładów porcelany istniejących na terenie Wałbrzycha. Popołudniowe soboty były przez uczniów spędzone pożytecznie. Młodzi ludzie pogłębiali swoją wiedzę i zdolności nie tylko z zakresu sztuki. Wzbogaceni o nowe doświadczenia, otrzymali wykonane dzieła, aby zachować wspomnienia i utrwalić zdobyte umiejętności.