Andrzejówka zdobyta.

2011-01-30

ANDRZEJÓWKA ZDOBYTA

W dniu 30 stycznia 2011 roku w Andrzejówce odbyły się zawody w narciarstwie biegowym XI Bieg Skalnika, w których udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum . Rywalizowali oni w biegu na dystansie 3km techniką łyżwową.
W zmaganiach dziewcząt wspaniale spisały się wszystkie reprezentantki naszej szkoły. Zwyciężyła Kamila Żuk, miejsce 2 zajęła Karolina Turkowicz, tuż za podium miejsce 4 zdobyła Edyta Nowak a Karolina Kłysz była 6.

W rywalizacji chłopców wspaniale spisali się: Dawid Żełajtys – 3 miejsce oraz Patryk Dąbrowski -4 miejsce. Do udanych startów zaliczyć może również swój występ Martin Marcińczyk – 8 lokata oraz Krystian Gawlik, który zajął 10 miejsce.

Tydzień po biegu Skalnika w Andrzejówce odbyły się zawody w narciarstwie biegowym Bieg Gwarków. W zawodach tych udział wzięło 7 uczniów naszej szkoły. Rywalizowali oni w biegu na dystansie 3km techniką klasyczną.

W kategorii dziewcząt klas I najlepszą okazała się Kamila Żuk, która zwyciężyła z drugą na mecie Karoliną Turkowicz ze znaczną przewagą.

W kategorii dziewcząt klas II i III Wspaniale pobiegła Edyta Nowak zajmując 2 miejsce. Do bardzo udanych występów zaliczyć mogą swój start chłopcy, którzy zdobyli w swych kategoriach 2 miejsca - Krystian Gawlik w kategorii klas I i Patryk Dąbrowski w kategorii klas II i III.

W biegu na dystansie 10 km technik klasyczną wystartował Adam Sikora, który podszedł do startu bardzo poważnie i po wytrwałej walce ukończył zawody na wysokim 6 miejscu. Forma dopisuje naszym zawodnikom tak więc rośnie apetyt przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w biathlonie oraz Dolnośląskim Finale Gimnazjady także w biathlonie.