AKCJA ŻONKIL

2016-04-20

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjno - społecznej "Żonkil" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przy pomocy nauczyciela historii p. Danuty Łepak. Akcja ta zorganizowana została z okazji 73. rocznicy wybuchu powstania
w Getcie Warszawskim. Powstanie zostało stłumione dwa miesiące później, 16 maja 1943 roku.
W walkach z Niemcami zginęło ok. 5-7 tys. Żydów, a ponad 50 tys. mieszkańców getta wywieziono do obozu w Treblince. W ramach akcji na lekcjach historii odbyła się projekcja filmu pt. "Nie było żadnej nadziei" oraz żywa dyskusja.
Uczniowie wykazali się wielkim zainteresowaniem oraz wrażliwością.