AKCJA BEZPIECZNE WAKACJE

2016-06-07

W czerwcu b.r. w szkole odbyła się akcja " Bezpieczne wakacje", której celem było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież
i dorosłych. W ramach projektu młodzież uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przeze mnie.

W klasach drugich przeprowadzone zostały one na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa, a w klasach trzecich i pierwszych przeprowadzili je wychowawcy wg przygotowanego scenariusza. Jednym z efektów jest wzbogacenie wiedzy uczniów naszego gimnazjum na temat bezpiecznych zachowań podczas spędzania wolnego czasu oraz sposobów zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom.

Sporo miejsca poświęciłam zagrożeniom związanym
z ukąszeniami kleszczy oraz żmij. W czasie zajęć wykorzystałam materiały z Sanepidu oraz własną prezentację przygotowaną w oparciu o materiały medyczne udostępnione przez lekarzy, w tym filmu nt. pierwszej pomocy nad wodą. Uczniowie otrzymali ulotki związane z tematem. Dodatkowo mogą poszerzyć swoje kompetencje korzystając z zasobów strony internetowej www.bezpiecznewakacje.pl. Uczennice z kl. II b wykonały gazetkę na tablicy

w korytarzu szkolnym. Akcja spowodowała wzrost poziomu wiedzy uczniów na w/w temat.
Koordynator akcji: Anna Szwalec