Akcja Bezpieczne Wakacje 2013

2013-06-23

AKCJA "BEZPIECZNE WAKACJE"

W ramach zagadnień przedmiotu "edukacja dla bezpieczeństwa" dużo miejsca poświęca się na bezpieczeństwo człowieka w jego najbliższym środowisku. W związku z wagą tych zagadnień postanowiłam włączyć młodzież w aktywną pracę. Przygotowałam z uczniami gazetkę promującą poprawne zachowania w czasie wakacji, a także wspólnie z uczniami wykonałam prezentację multimedialną pt.: "Bezpieczne wakacje".

Celem działań było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych, a także uzmysłowienie młodym ludziom, jakie niebezpieczeństwa czają się za niewinnie wyglądającymi zabawami. Poruszyliśmy problemy: udar słoneczny i cieplny, złamania, ukąszenia i użądlenia, rany, krwotoki, zachowanie podczas burzy itp.

Prezentacje zostały pokazane uczniom wszystkich klas na lekcjach wychowawczych i rodzicom na spotkaniu w dniu 14 czerwca 2013 r. w ramach promocji przedmiotu. W przyszłości planuję podobne akcje.

Anna Szwalec