AKCJA BEZPIECZNE FERIE W NASZEJ SZKOLE

2015-12-25

W ramach zagadnień przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa dużo miejsca poświęcam na bezpieczeństwo człowieka w jego najbliższym środowisku. W związku z wagą tych zagadnień postanowiłam włączyć młodzież w aktywną pracę. Przygotowałam z uczniami gazetkę promującą poprawne zachowania w zimie oraz w ramach przedmiotu ogłosiłam konkurs na prezentację multimedialną pt.: "Bezpieczne ferie, czyli jakie?".

Celem działań było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych, a także uzmysłowienie młodym ludziom, jakie niebezpieczeństwa czają się za niewinnie wyglądającymi zabawami. Konkurs został rozstrzygnięty 20 grudnia 2015 r. Najlepsze - zawierające poprawne merytorycznie treści oraz wysoki poziom kultury informatycznej zostały nagrodzone ocenami celującymi z przedmiotu.

Prezentacja zwycięzcy została pokazana uczniom wszystkich klas na zajęciach
z edukacji dla bezpieczeństwa oraz godzinie wychowawczej.

Na apelu podsumowującym I semestr 2015/16, w dniu 29.01.2016 r. uczennice z klasy
1 a przekazały zgromadzonej młodzieży najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i w terenie oraz zachowania w podróży. Sporo miejsca poświęcono grypie, która rozprzestrzenia się właśnie w czasie miesięcy styczeń/luty.

Koordynatorka akcji:
Anna Szwalec