AKCJA "BEZPIECZNE FERIE 2014-15

2015-01-16

W ramach zagadnień przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa dużo miejsca poświęcam na bezpieczeństwo człowieka w jego najbliższym środowisku. W związku z wagą tych zagadnień postanowiłam włączyć młodzież w aktywną pracę. Przygotowałam z uczniami gazetkę promującą poprawne zachowania w zimie oraz w ramach przedmiotu ogłosiłam konkurs na prezentację multimedialną pt.: "Bezpieczne ferie, czyli jakie?".

Celem działań było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych, a także uzmysłowienie młodym ludziom, jakie niebezpieczeństwa czają się za niewinnie wyglądającymi zabawami. Konkurs został rozstrzygnięty 16 grudnia 2014 r.

Najlepsze - zawierające poprawne merytorycznie treści oraz wysoki poziom kultury informatycznej zostały nagrodzone ocenami celującymi z przedmiotu.

Prezentacja zwycięzcy została pokazana uczniom wszystkich klas na apelu podsumowującym I semestr - 16 stycznia 2015 r.

Informacje zawarte na kilkunastu slajdach uzupełniały uczennice - Weronika Gierczak, Wiktora Sobecka i Katarzyna Szydłowska przy moim wsparciu.

Koordynatorka akcji,
Anna Szwalec