Akademia Uczniowska

2013-02-18

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego 14 uczniów klas 3 uczestniczyło w zajęciach koła naukowego, które realizowało tzw. Projekty Edukacyjne. Uczniowie zostali podzieleni na 3 zespoły, w których opracowywali zagadnienia prezentacji multimedialnych. Pierwszy zespół wybrał temat: "Zwierzęta w życiu człowieka". Drugi zespół: "Rośliny - znaczenie i wykorzystanie w życiu człowieka", trzecia drużyna opracowywała zagadnienie: "Wpływ światła na proces kiełkowania nasion".
Uczniowie rozwijali umiejętność współpracy, doskonalili zdolności wyszukiwania i gromadzenia informacji oraz rozwijali umiejętności wyszukiwania informacji w różnych źródłach. W styczniu na lekcjach biologii w klasie 1 3 przedstawili swoje prezentacje. Następna prezentacja odbędzie się w Szkolnym Dniu Prezentacji, 21 marca.