Akademia Uczniowska - Podsumowanie

2014-05-30

W maju 2014 r uczniowie klas trzecich PG im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie wzięli udział w wycieczce, która była podsumowaniem trzyletniego projektu edukacyjnego "Akademia Uczniowska". Celem wycieczki było Humanitarium - Ogrody Doświadczeń we Wrocławiu. Członkowie Szkolnego Koła Naukowego AU uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, których temat dotyczył budowy i pracy serca. Po raz pierwszy przeprowadzili sekcję serca- niesamowite przeżycie! Następnie obejrzeli wystawę interaktywną "Zmysły Człowieka - mechanizm działania". W formie zabawy poznali budowę oka i ucha oraz mechanizm ich działania. Zajęcia w Humanitarium pozwoliły zrozumieć fizjologię organizmu człowieka oraz te procesy, których doświadczamy na co dzień. Taka forma nauki, poprzez zabawę, to bardzo ciekawa propozycja dla uczniów.

Organizatorką wyjazdu była - p. L. E. Słowińska a opiekunką p. Anna Szwalec.