Akademia techniki

2010-04-23

Akademia techniki

Akademia Techniki to program współtworzony przez firmę Samsung Electronics Polska oraz Centrum Nauki Kopernik.

23 kwietnia 2010 roku przedstawiciele Akademii Techniki przeprowadzili w naszym gimnazjum ciekawe zajęcia.

W trakcie trzech dziewiędziesięciominutowych spotkań animatorzy przeprowadzili specjalne zajęcia, podczas których uczniowie otrzymali wiedzę (dostarczoną w ciekawy sposób) na temat fal elektromagnetycznych oraz historii urządzeń wykorzystujących te fale.

Uczniowie mogli również przetestować mikrofalówkę i sprawdzić, jak mikrofale wpływają na rozmaite substancje takie jak: mydło, druciak, balon oraz wiele innych.

Ciekawostką było również przygotowanie ciasta w trzy minuty, które uczniowie mogli zjeść.