ABSOLWENCI INTERNETOWEGO KURSU FILMOTEKI SZKOLNEJ

2017-01-25

Kolejny zespół uczniów naszej szkoły ukończył trzymiesięczny kurs filmowy. Jest on realizowany w ramach projektu Filmoteka Szkolna Akcja! we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Uczestnicy, a zarazem reprezentanci Klubu Filmowego KrzyK: Katarzyna Garnecka, Wiktoria Kałuża, Damian Bencal oraz Jacek Bogdan od października 2016 roku brali udział w zajęciach poświęconych szeroko zakrojonej tematyce filmowej.

Kurs Filmoteki jest wysoko ceniony przez nauczycieli zajmujących się edukacją filmową ze względu na nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne działania podejmowane w trakcie jego trwania. Niezwykle istotne jest również to, że uczestnicy sami decydują o wyborze ścieżki reżyserskiej lub krytycznej oraz są otoczeni opieką doświadczonych mentorów podczas całości trwania kursu. Uczniowie pogłębili swoja wiedzę w zakresie historii kina, w tym ze szczególnym uwzględnieniem kinematografii polskiej, poznali tajniki tworzenia scenopisu, scenorysu oraz scenariusza filmowego. Zwieńczeniem działań w kursie było stworzenie własnego filmu. Uczestnicy zdecydowali się na thriller, a na miejsce planu filmowego wybrali "straszliwe" podziemia naszego gimnazjum.
Kurs zakończył się w styczniu 2017r., a na początku lutego uczniowie otrzymali potwierdzenie jego ukończenia. Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone podczas apelu podsumowującego I semestr.
Uczestnikom kursu serdecznie gratulujemy